28.12.2022 - Relacja z II Konferencji pt. „Współczesne problemy polskiej detektywistyki”

W dniu 2 grudnia 2022 roku  w gościnnych murach Wyższej Szkoły Bankowej w Chorzowie odbyła się II Konferencja „Współczesne problemy polskiej detektywistyki”, połączona z wystawą sprzętu do inwigilacji i kontrinwigilacji elektronicznej.

Jak zawsze, tak i tym razem w brawurowym wystąpieniu Dziekan WSB Pan dr. Krzysztof Koj przywitał uczestników i zadeklarował dalszą współpracę, przychylność i gościnność dla naszego wydarzenia.

W trakcie oficjalnej części miałem przyjemność i zaszczyt wręczyć okolicznościowe Certyfikaty przystąpienia do Polskiej Federacji Detektywów Stowarzyszenie Przedsiębiorców nowym członkom, mianowicie: 

 • Kołodziej Sp. z o. o. Łódź – reprezentowana przez Jarosława Kołodzieja,
 • INFO-LEX Sp. z o. o Góra – reprezentowana przez Adriana Grochowiaka
 • LOGICUS Marek Surowiec Krapkowice – reprezentowana przez Marka Surowiec
 • GUNPOINT Sp. z o. o Zabrze – reprezentowana przez Roberta Kocha i Krystiana Ramlow

Po części oficjalnej, rozpoczęła się część merytoryczna. Jako pierwszy w arkana kryptowalut i zagrożeń z tym związanych wprowadził nas pierwszy prelegent Pan Artur  Kubiak – dyrektor ds. bezpieczeństwa Zonda Global z referatem zatytułowanym: Cybeprzestępczość a krptowaluty-dywagacje.

Następnym był Piotr Oleksiak, Prezes Fundacji CIIG Cyber Inteligence and   Investigation Group z wykładem zatytułowanym: Współczesna kryminalistyka jako wyzwanie dla detektywów. Z wielką pasją przedstawił możliwości i zagrożenia współczesnego internetu, darknetu oraz programy ułatwiające pracę współczesnego detektywa.

Kolejnym prelegentem był Maciej Palenik, DMF Serwis, który przedstawił w swoim wykładzie zatytułowanym: Pracownia Informatyki Śledczej w pracy detektywa możliwości techniczne urządzeń do odzyskiwania danych informatycznycyh.

Przed przerwą kawową w meandry zamków mechanicznych, elektronicznych, urządzeń do ich otwierania wprowadził nas pasjonat Patryk Ossowski z KWB Consulting  referatem zatytułowanym: Mechaniczne urządzenia zabezpieczające. Omówienie wybranych zagadnień.

Po uczcie z wytwornymi ciastami i kawą serwowaną przez Partnera  biznesowego WSB - Kawiarnię Szola, głos zabrał Jakub Zyna, Spy Shop Wrocław, który w wykładzie zatytułowanym: Współczesny sprzęt detektywistyczny-przegląd zapoznał z najnowszą ofertą sprzętu elektronicznego do obserwacji i nie tylko.

Z kolei Karol Malinowski, Inwipol Gdynia, w swoim wystąpieniu zatytułowanym: Bezpieczna łączność w dobie "PEGASUSA" fakty i mity przybliżył i zaoferował nowe możliwości  sprzętowe do inwigilacji i kontrinwigilacji, jak również zaprezentował najnowsze dziecko-mikrofon laserowy.

Następnie wystąpił Tomasz Siwy, Prodron Gliwice, który w wykładzie zatytułowanym: Drony dla bezpieczeństwa zachęcał do wykorzystywania bezzałogowych statków powietrznych w pracy detektywa.

Na koniec wystąpił adw. det. dr Marcin Berent, Wiceprezes PFD-SP®, z wykładem  zatytułowanym: Współczesne problemy polskiej detektywistyki – referat zamykający 2022. Ze względu na wyznaczone wokandy połączył się z uczestnikami konferencji za pomocą współczesnych środków łączności.

Pan dr hab. prof. WSB Andrzej Czop dokonał podsumowania konferencji, bardzo wysoko ocenił prelegentów, poruszaną problematykę, a przede wszystkim cieszył się, iż kwestie detektywistyki współczesnej są obiektem dociekań praktyków, ale i naukowców. Zadeklarował chęć współpracy w kolejnych wydarzeniach organizowanych przez Polską Federację Detektywów Stowarzyszenie Przedsiębiorców®.

Mnie nie pozostało nic, jak w towarzystwie Prodziekana WSB w Chorzowie Pana dra Łukasza Wawrowskiego wręczyć podziękowania prelegentom i dokonać zamknięcia konferencji.

Ps.
Zarejestrowało się 83 uczestników z różnych rejonów Polski, byli detektywi ze Szczecina, z Łodzi, Nowego Sącza, Rzeszowa, Wrocławia ale również delegacja Uniwersytetu im. Jana Długosza w Częstochowie.

Do zobaczenia za rok!!!

Andrzej Machowski
Prezes Zarządu PFD-SP®

AKTUALNOŚCI

Relacja z III Konferencji detektywistycznej

24.11.2023

W dniu 24 listopada 2023r. w gościnnych murach Uniwersytetu WSB Merito w Chorzowie po raz trzeci Polska Federacja Detektywów Stowarzyszenie Przedsiębiorców zorganizowała Konferencję Popularnonaukową pt. „Współczesne problemy polskiej detektywistyki”.  Wydarzenie wzbudziło duże zainteresowanie chętnych już na etapie rejestracji i zmusiło organizatorów do jej zablokowania na  kilka dni przed rozpoczęciem konferencji.

Przep...

Informacja z IKD Monachium

22.11.2023

W dniach 2-4 listopada 2023r. Markus Palm-detektyw reprezentujący firmy: Group 37 i Detektyw Janda - członków Polskiej Federacji Detektywów Stowarzyszenie Przedsiębiorców; wziął udział w obradach Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Prywatnych Detektywów - Internationale Kommission der Detektiv-Verbände (IKD). Rozmawiano miedzy innymi o trudnym okresie konsolidacji środowiska detektywów, które w Niemczech trwało ponad 2 lata. Wszys...

Posiedzenie Zarządu PFD SP

30.10.2023

Na posiedzeniu Zarządu PFD SP w dniu 30.10.2023r. podjęto Uchwały o przyjęciu w poczet członków Federacji  kolejnych w tym roku czterech członków. Zostali nimi:

 • Anna Różnowicz Puma Detective Warszawa,
 • Maciej Ritmann Holmes Prywatny Detektyw Maciej Ritmann Łódź,
 • Sebastian Weiss Psary,
 • Łukasz Klemenc SOL Biuro Detektywistyczne Technologie Bezpieczeństwa Łukasz Klemenc Katowice

Polska Federacja Detektywów – Stowarzyszenie Przedsiębiorców® to unikalny projekt, który w branży detektywistycznej, a nawet szerzej – w sektorze prywatnej ochrony bezpieczeństwa nie miał swego odpowiednika. Federacja to nie tylko zrzeszenie najlepszych na rynku firm i przedsiębiorstw detektywistycznych; Federacja to nie tylko najwyższa jakość świadczonych usług i gwarancja ich uczciwego wykonania; Federacja to nie tylko biznesowa parasolka redystrybuująca zlecenia od Klientów z całej Polski; Federacja to nie tylko forum wymiany poglądów; myśli i doświadczeń; w końcu Federacja to nie tylko prawdziwe przyjaźnie i kontakty zawodowe; ale Federacja to także – a może i przede wszystkim – realne beneficja dla jej Członków.

W pierwszej kolejności, Polska Federacja Detektywów – Stowarzyszenie Przedsiębiorców® proponuje swym Członkom:

 • Specjalne warunki w zakresie składek OC detektywa
 • Bezpłatny dostęp do Raportów i Raportów Plus baz BIG Info-Monitor, Biura Informacji Kredytowej i Związku Banków Polskich
 • Atrakcyjne podróże z Travel a'la Carte

SEKCJE

PARTNERZY

Oświata Sp. z o.o.
Oświata Sp. z o.o.
World Association of Detectives
World Association of Detectives
International Association of Auto Theft Investigators
International Association of Auto Theft Investigators
International Police Association
International Police Association
Internationale Kommission der Detektiv-Verbände
Internationale Kommission der Detektiv-Verbände
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Poznaniu
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Poznaniu
Polskie Towarzystwo Kryminalistyczne
Polskie Towarzystwo Kryminalistyczne
Polski Związek Pracodawców Ochrona
Polski Związek Pracodawców Ochrona
Polska Izba Systemów Alarmowych
Polska Izba Systemów Alarmowych
EXPERTUS security-secret-services<sup>®</sup>
EXPERTUS security-secret-services®
Andrzej Machowski 4 Secure Business
Andrzej Machowski 4 Secure Business
BBM Andrzej Machowski
BBM Andrzej Machowski
Kancelaria Adwokacka Marcin Berent
Kancelaria Adwokacka Marcin Berent
REX Company S.A.
REX Company S.A.
AXA Expert
AXA Expert
Akademia Leona Koźmińskiego
Akademia Leona Koźmińskiego
Beta Security System
Beta Security System
Ochrona Gospodarczyk
Ochrona Gospodarczyk
Detektywi.pl
Detektywi.pl
MODRAKOWSKI24.PL
MODRAKOWSKI24.PL
PART
PART
Orzeł detektywistyka
Orzeł detektywistyka
SZAFRAN
SZAFRAN
KOB GROUP
KOB GROUP
Kancelaria Kołodziej Sp. z o.o.
Kancelaria Kołodziej Sp. z o.o.
LOGICUS
LOGICUS
Detektyw AS
Detektyw AS
Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie
Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie
DETEKTYW ZYCHA
DETEKTYW ZYCHA
SOL Biuro Detektywistyczne
SOL Biuro Detektywistyczne
Sebastian Weiss
Sebastian Weiss
Gunpoint
Gunpoint
WAŻNA INFORMACJA DLA ZLECENIODAWCÓW USŁUG DETEKTYWISTYCZNYCH